Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Piece wykorzystywane w laboratoriach

2019-05-22

Czym wyróżnia się profesjonalny piec laboratoryjny?

 

Specjalistyczne piece laboratoryjne to urządzenia, które zostały skonstruowane do pracy w trudnych warunkach.  Temperatura, która jest w nich osiągana, bardzo często przekracza nawet 1300 stopni Celsjusza. Mimo to nie wpływa ona na zmniejszenie trwałości pieca. Obecnie dostępne na rynku piece laboratoryjne wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych technologii, dzięki czemu praca staje się zdecydowanie łatwiejsza. Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań można wymienić między innymi:

  • wyświetlacze LCD,
  • liczniki czasu grzania,
  • systemy dźwiękowe informujące o zakończeniu pracy.

 

Rodzaje pieców laboratoryjnych

 

W zależności od branży oraz zastosowania wyróżnia się różne rodzaje pieców laboratoryjnych. Powszechnie wykorzystywane są piece komorowe, które sprawdzają się w pracach związanych z metalami szlachetnymi. Urządzenia te bardzo dobrze przewodzą ciepło i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ich zastosowanie możliwe jest utrzymanie jednorodnej temperatury podczas wszystkich prac. Drugim, bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem są piece rurowe. Służą one głównie tam, gdzie konieczna jest praca z gazami palnymi. Dzięki specjalnej budowie możliwe jest szybkie wychłodzenie urządzenia. We wszelkiego rodzaju procesach produkcyjnych wykorzystywane są natomiast piece wysokotemperaturowe, gdzie możliwie jest osiągnięcie najwyższej temperatury – nawet do 1600 stopni Celsjusza. Stosowane są one głównie do obróbki ceramicznej.

 

Przed wyborem odpowiedniego pieca laboratoryjnego bardzo ważne jest określenie prac, jakie mają być wykonywane przy jego użyciu – ma to kluczowe znaczenie. Istotne jest również, aby wybierać piece laboratoryjne od sprawdzonych producentów, którzy udzielają na urządzenia gwarancji. Wówczas można mieć pewność, że jest to sprzęt najwyższej jakości, który będzie mógł być wykorzystywane przez długie lata.

 


 
« powrót