Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Zastosowanie pieców muflowych

2019-09-02

piec-muflowy

Piece muflowe to urządzenia komorowe charakteryzujące się obecnością poziomego układu wyładowczego. Zapewnia to duże bezpieczeństwo, jeżeli chodzi o użytkowanie sprzętu. Kluczowym składnikiem produktu jest układ grzewczy, komora, a ponadto termopara kontrolująca utrzymanie wymaganych warunków termicznych. Jakie jest zastosowanie pieców muflowych?

Czym jest piec muflowy?

Jest to maszyna ogrzewana gazem bądź energią elektryczną. Element wyposażony jest w ceramiczne mufle umiejscowione poziomo bądź pionowo. Wewnątrz produktu zachodzi proces chemiczny. Najczęściej wykorzystywany jest w przemyśle ceramicznym. Mufle to struktury wyprodukowane z gliny wyróżniającej się ogniotrwałością z niewielkim dodatkiem szamotu.

Przykłady zastosowań pieca muflowego

Piec muflowy przydatny jest między innymi do przetapiania metali. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia unika się zanieczyszczeń ich struktury i chroni się przed bezpośrednią interakcją z płomieniem. Co więcej, piec muflowy pozwala uzyskać efekt sztucznego starzenia metali. Z wykorzystaniem komponentu możliwe jest suszenie tworzyw mających wysoki stopień przewodzenia cieplnego. Możliwe jest również spopielanie przedmiotów do poziomu składników mineralnych.

Korzyści wynikające ze stosowania pieca muflowego

Piec muflowy ma bardzo dużo zalet. Komponent daje możliwość usunięcia wilgoci z materiału, niezależnie od tego, czy jest to woda, czy też ciekły pierwiastek zawarty w wytapianej strukturze. Co więcej, łatwo topi ołów ze złota bądź srebra przez utlenianie tlenowe. Wybierając piec muflowy, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, rodzaj użytych materiałów i producenta, dzięki temu zyskuje się gwarancję wysokich parametrów pracy, która przekłada się na znaczną satysfakcję.


 
« powrót