Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Płyty grzejne jako element wyposażenia laboratoriów

2020-06-01

Płyty grzejne laboratoryjne to urządzenia, które pozwalają utrzymać właściwą temperaturę materiałów poddawanych badaniom i analizie. W ofercie producentów urządzeń laboratoryjnych znajdują się precyzyjne płyty z oddzielnymi regulatorami, ceramicznymi powierzchniami roboczymi, termostatami i wydzielonymi stanowiskami. Urządzenia posiadają zabezpieczenia termiczne, dzięki czemu są bezpieczne i zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

 

 

 

 Płyty grzejne – wyposażenie

 

Elektryczne płyty grzejne są dostępne w wariancie podstawowym i rozszerzonym. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla większych laboratoriów są urządzenia ze sterowaniem mikroprocesorowym wyposażone w cyfrowy wyświetlacz temperatury aktualnej i zadanej.  Zakresy regulacji temperatury są bardzo szerokie i mieszczą się w przedziałach od 20 do kilkuset stopni Celsjusza. W ofercie producenta Czylok znajduje się między innymi płyta grzejna laboratoryjna, posiadająca powierzchnię roboczą wykonaną ze szkła ceramicznego, które cechują się optymalną zdolnością do rozkładu temperatury. Zachowanie kontroli nad urządzeniem ułatwiają regulator mocy grzania wraz z gniazdem niskonapięciowym, które umożliwia przyłączenie termometru kontaktowego.

 

Jak wybrać precyzyjną płytę grzewczą?

 

Nowoczesne płyty grzewcze posiadają regulator cyfrowy, który wyświetla realną temperaturę w systemie ciągłym. Wybierając odpowiedni model płyty, warto zwrócić uwagę na ekspozycję wyświetlacza oraz wysokość cyfr (najlepiej, aby wysokość cyfr nie była mniejsza niż 13mm). Kolejny parametr to tryby mocy. W niektórych modelach występuje podział na kilka trybów, dzięki czemu użytkownik może kontrolować obszar podgrzewania płyty oraz zapobiec nadmiernemu przeregulowaniu na skutek zastosowania zbyt dużej mocy grzewczej.

Niektóre modele posiadają specjalny tryb umożliwiający podgrzewanie tylko jednej strony płyty i szybki spadek temperatury. Certyfikowane płyty grzewcze powinny być wyposażone w gniazdo niskonapięciowe, które pozwala podłączyć termometr kontaktowy, wyłącznik termiczny lub wyłącznik czasowy.

 


 
« powrót