Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Aktualności

 

 

Urządzenie, jakim jest piec tyglowy, to rodzaj pieca działającego zarówno na prąd elektryczny, jak i na paliwa w postaci na przykład gazu lub oleju, który wyposażony jest w specjalnie nagrzewający się tygiel. Piece te stosuje się zazwyczaj w odlewnictwie oraz przemyśle jubilerskim w celach roztapiania różnego rodzaju metali, z których następnie wytwarzane są na przykład popiersia lub biżuteria. Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta, ponieważ materiał, który chcemy przetopić (np. złoto, srebro lub cynę) wkładany jest do specjalnego żaroodpornego pojemnika zwanego tyglem, który po uruchomieniu pieca przejmie ciepło pochodzące z prądu lub paliwa i tym samym doprowadza do stopniowego stapiania się metalowego surowca.

 

więcej

Płyty grzejne laboratoryjne to urządzenia, które pozwalają utrzymać właściwą temperaturę materiałów poddawanych badaniom i analizie. W ofercie producentów urządzeń laboratoryjnych znajdują się precyzyjne płyty z oddzielnymi regulatorami, ceramicznymi powierzchniami roboczymi, termostatami i wydzielonymi stanowiskami. Urządzenia posiadają zabezpieczenia termiczne, dzięki czemu są bezpieczne i zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

więcej

Piec komorowy swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle. Charakteryzuje się wysoką temperaturą, jaką jest w stanie osiągnąć. Praca pieca komorowego może przebiegać nawet przy 1300°C. Jego działanie opiera się na procesach cieplnych, które wymagają szybkiego wzrostu temperatury.

więcej

 Piece retorowe, czyli kotły wyposażone w specjalny podajnik i zasobnik na paliwo, są jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku. Stanowią kompromis – zarówno pod względem finansowym, jak i wygody – między tradycyjnymi piecami zasypowymi a   ogrzewaniem gazowym.

 

więcej

Piec próżniowy to najczęściej używany rodzaj pieca w przemyśle. Jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że używany jest nie w jednej dziedzinie przemysłu, ale kilku, do procesów, które odbywają się w wysokich temperaturach. Najczęściej jednak stosuje się je we wszelkich pracach związanych z obróbką cieplną.

więcej
Strony: 1 2 3 4 5 6 7