Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Aktualności

Prace laboratoryjne wymagają profesjonalnego i niezawodnego sprzętu. Część badań, doświadczeń i testów wykonuje się w specjalistycznych piecach. Istotne jest, aby próbki poddawane były badaniu w bezpiecznym i neutralnym środowisku. Do przeprowadzenia tego typu analiz bardzo często wymagane jest działanie wysokiej temperatury, gdzie szczególnie przydatne okazują się piece rurowe obrotowe.

więcej

Piece rurowe składają się z przeponowego wymiennika ciepła i wiązki rur o określonych parametrach. Są one dostosowane do procesu, który ma zachodzić w danym piecu. Najczęściej piece rurowe wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, petrochemicznym oraz w laboratoriach. Istnieje też specjalna odmiana pieców rurowych z rurkami Perkinsa, które są stosowane w piekarniach. Cechą wspólną wszystkich tego typu maszyn jest ich budowa, różnią je parametry techniczne.

więcej

Urządzenie, jakim jest piec tyglowy, to rodzaj pieca działającego zarówno na prąd elektryczny, jak i na paliwa w postaci na przykład gazu lub oleju, który wyposażony jest w specjalnie nagrzewający się tygiel. Piece te stosuje się zazwyczaj w odlewnictwie oraz przemyśle jubilerskim w celach roztapiania różnego rodzaju metali, z których następnie wytwarzane są na przykład popiersia lub biżuteria. Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta, ponieważ materiał, który chcemy przetopić (np. złoto, srebro lub cynę) wkładany jest do specjalnego żaroodpornego pojemnika zwanego tyglem, który po uruchomieniu pieca przejmie ciepło pochodzące z prądu lub paliwa i tym samym doprowadza do stopniowego stapiania się metalowego surowca.

 

więcej

Płyty grzejne laboratoryjne to urządzenia, które pozwalają utrzymać właściwą temperaturę materiałów poddawanych badaniom i analizie. W ofercie producentów urządzeń laboratoryjnych znajdują się precyzyjne płyty z oddzielnymi regulatorami, ceramicznymi powierzchniami roboczymi, termostatami i wydzielonymi stanowiskami. Urządzenia posiadają zabezpieczenia termiczne, dzięki czemu są bezpieczne i zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

więcej

Piec komorowy swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle. Charakteryzuje się wysoką temperaturą, jaką jest w stanie osiągnąć. Praca pieca komorowego może przebiegać nawet przy 1300°C. Jego działanie opiera się na procesach cieplnych, które wymagają szybkiego wzrostu temperatury.

więcej
Strony: 1 2 3 4 5 6 7